Finspor hangi markalarla çalışmaktadır?

Finspor’un çalıştığı markalar arasında Precor, Polar, Stott Pilates, WaterRover, Tunturi, gibi profesyonel markaların yanı sıra Dunlop, Mikasa, Spalding, Valeo gibi birçok ünlü marka bulunmaktadır.


Finspor ürünlerine nasıl ulaşabilirim?

Bireysel / Ev Tipi ürünlerimize internet sitemiz üzerinden veya Türkiye genelinde bulunan mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz. Profesyonel ürünlerimizi görmek için Beşiktaş / İstanbul adresinde bulunan Genel Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz veya Pazarlama ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.  

 

    PROJE BÖLÜMÜ


Finsporun proje ekibi nasıl çalışır? Proje aşamasında ne gibi destekler sunar?

Finspor tekstil dışında neredeyse tüm spor ekipmanlarının temsilciliğini yapan bir firmadır. Finspor proje ekibi, salonun projelendirilmesinden uygun cihazların seçimine, seçimi yapılan cihazlarla yerleşimi yapılmış alanın 3D olarak çizilmesinden işletme aşamasındaki desteğe kadar ki tüm süreçte sizinle beraber olur.
Temsilcisi olduğu dünyaca ünlü Precor, Stott Pilates, Fitvibe, Sports Art, Body Solid gibi markaların ürünlerinden her salonun ihtiyacına göre cihazlar belirleyerek kaliteli ve ekonomik projeleri firmalara sunmaktadır. Kondisyon cihazlarının tedarikiyle beraber A'dan Z'ye salonunun tüm stüdyo aksesuarlarını sağlamaktadır.


300 yataklı bir otelimiz var. İyi bir fitness alanı yapmak istiyoruz. Planlamaya nereden başlamalıyız?

Öncelikle cevaplanması gereken birkaç kritik soru bulunmaktadır.
    1.Fitness salonu sadece otel misafirleri için mi kullanılacak yoksa dışarıda üyelikte alınacak mı? Bu sorunun cevabı size hem seçilecek alet türlerini, hem sayılarını hem de modelini belirlemede yardımcı olacaktır.
    2.Fitness salonu kaç m2 olacak? Bu sorunun cevabı size hem seçilecek alet türlerini, hem sayılarını belirlemede yardımcı olacaktır.
    3.Fitness salonunda kullanılacak aletler hangi segmente yer alan alet grubunda olmalıdır? A, B, c marka grubu? Bu sorunun cevabı sizin bütçenizin büyük ölçüde değişmesini sağlayacaktır. Yukarıdaki soru cevaplarına göre Finspor gibi uzman firmalardan destek ve öneri alarak planlamayı sonuçlandırabilirsiniz.

Sitede yapılması düşünülen fitness alanı için tekli cihaz mı seçmeliyim yoksa çoklu cihaz mı?


    Tabii ki sitede yaşayan insan sayısına ve fitness alanının büyüklüğüne göre bu soruyu cevaplamak gerekir.Ancak bir genelleme yapmak gerekirse; eğer daire sayınız 200 ve daha az ise çoklu bir kas geliştirme istasyonu (tüm kas gruplarınızı 1 alette çalışmanızı sağlayacak tekli, ikili veya üçlü cihaz) seçmek size hem maliyet avantajı sağlar hem de yerden tasarruf etmenizi sağlar.
    Eğer daire sayınız 200-500 arası ise iki hareketin bir arada yapıldığı dual cihazlar seçilebilir. Bu sayede tüm kas gruplarını çalıştırabilmek için 10-12 cihaz almak yerine 5-6 cihaz ile bu ihtiyaç sağlanabilir. Tabii ki alan ve bütçe var ise tekli cihazların seçilmesi daha çok kişinin aynı anda çalışmasına olanak verebilir.


170 dairelik bir sitede kaç koşu bandı olmalıdır?

    Bu soru bütçe ve alanın m2 ile orantılıdır. Türkiye'de genel spor eğilimleri düşünüldüğünde optimum sayısı 3 olmalıdır. Fakat bu sayı bütçe ve m2 göre artırıp azaltılabilir.

 

 MAĞAZALAR ve E-TİCARET

  Koşu bandı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

1. Kullanacağınız mekan dar ise katlanan modelleri tercih edebilirsiniz. Amortisörlü olmasına dikkat ediniz.
2. Cihazınızın ulaşabileceği maksimum hız ve eğim spor tarzınıza uygun olmalı.
3. Her koşu bandının bir taşıma kapasitesi vardır. Kilonuza uygun bir cihazı tercih ediniz.
4. Koşu alanın genişliği ve uzunluğu rahat  spor yapmanız için önemlidir. Mümkünse deneyerek karar verin.
5. Esnek zeminli koşu bantlarını tercih edin.
6. Satış sonrası hizmetlerinin ve servis ağının olup olmadığını sorunuz/araştırınız.


İlk kez koşu bandı kullanacağım nelere dikkat etmeliyim?

Cihazı çalıştırmadan önce cihazın sağ ve sol kısımlarındaki sabit olan ayak basma çıtalarına basarak cihaz 1,5-2 km hız aralığında çalıştırılarak bant hareket halinde iken el ile tutma kollarından tutunarak bandın üzerine çıkınız.
İlk kullanımda koşu bandı mutlaka manual modda tutma kollarından tutunarak 3 km/saat hızda maksimum 15 dakika kullanılmalıdır. Hız ve zaman aralığının düşük tutulması önemlidir.


Koşu bandında neden spor ayakkabı kullanmalıyım?

Spor ayakkabılarında bulunan darbe emme özelliği sebebiyle koşu bandını mutlaka spor ayakkabı ile kullanmalıyız. Ayrıca kullandığımız spor ayakkabı temiz, daha önce dışarda kullanılmamış olmalıdır ve sadece koşu bandında spor yaparken kullanılmalıdır.


Taşınma durumunda gerekli hizmet desteği veriyor musunuz?

Teknik servisimiz bu hizmeti vermektedirler. Detaylı bilgi alabilmek için teknik servisimiz ile irtibata geçmenizi rica ederiz.


Kondisyon cihazını kargodan teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Cihazın koli / kolilerinin hasar görmemiş olmasına dikkat edilmelidir.

 

  TEKNİK SERVİS

 

Finspor'dan aldığım ürünün garanti süresi kaç yıldır?

Finspor, satışını yaptığı tüm ürünler için 2 yıl garanti vermektedir.


Ücretli değişen parça garantisi ne kadar?

Sarf malzemesi hariç değişen parça için, 6 ay değişen parça garantisi bulunmaktadır.


Cihaz montajını kendim yapabilir miyim?

Kullanım kılavuzundaki talimatlara uygun şekilde cihazınızın montajını yapabilirsiniz.


Her ilde servisiniz var mı?

Finspor, Türkiye genelinde her ile teknik servis desteği verebilmektedir.


Kullanım kılavuzu çıkmadı ne yapabilirim?

Finspor teknik destek hattını arayarak yardım isteyebilirsiniz.


Koşu bandının kullanılacağı priz nasıl olmalıdır?

Koşu bandınız, 16A sigorta ile desteklenmiş topraklı prizde kullanılmalıdır. Koşu bandınızı kurmadan önce, bulunduğunuz binanın elektrik tesisatını yetkili bir elektrik tesisatçısı tarafından kontrol ettiriniz.


Koşu bandının montajını yaptım, hemen kullanabilir miyim?

Koşu bandını kullanmadan önce mutlaka bant ayarını kontrol ediniz.


Koşu bandı kullanımı baş dönmesi yapabilir mi?

İlk kullanımda hız limitleri veya kullanım süresinin uzun tutulması baş dönmesi yapabilir.


Koşu bandındaki hazır programları ne zaman kullanabilirim?

Kardiyo seviyeniz belirli bir seviyeye geldikten sonra programları kullanmanızı tavsiye ederiz. Program seçimlerinde kondisyon seviyenizi dikkate alınız.