Acıbadem Sağlık Köşesi

Acıbadem Sağlık Köşesi

Finspor ile Acıbadem Hastanesi  Finspor, konusunda uzman satış ekibi yetiştirmek amacıyla Acıbadem Fulya  Hastanesi Spor Sağlığı Merkezi'yle ortak bir proje geliştirdi.

 

Vücudunuza hangi spor uygun?   Hayatınız boyunca spor yapmaya devam edebilmek için, vücudunuzun her yönüyle seçtiğiniz spor dalına yeterli olduğundan emin olmanız gerekiyor.

 

Hareketlerinizi test ettirin  Kişiye özel bir egzersiz planı ile sporcuların göstermiş olduğu yanlış hareketler düzeltilebilir ve olası yaralanmalar engellenebilir.

 

Sizin için ideal egzersiz hangisi?  Uzmanlar sağlıklı yaşamın en önemli şartının egzersiz yapmak olduğuna dikkat çekiyor. Çünkü yapan kişilerde başta kalp damar olmak üzere birçok hastalık daha az görülüyor.

 

Spor yaparken sakatlanmayın.  Yazın ya da kışın, ısınmadan spor yapmak sakatlanma riskini artırıyor. Kışın havanın soğuk olması da, kasların dayanıklılığını azaltan önemli bir faktör.

 

 

 

Precor EFX®536i Elliptical Fitness CrosstrainerPrecor EFX® 536i Elliptical Fitness Crosstrainer™

The EFX® 536i combines the benefits of CrossRamp® technology and Upper Body moving handlebars for a total-body workout.  Cross Ramp technology alters the elliptical path between 15 and 40 degrees in both forward and reverse stride motions, cross training various muscle groups to offer a wider range of exercises. The 536i is a cost effective option for smaller commercial facilities.